Natural Garden Kırkpınar

Kartepe Etkinlikleri

Kartepe Etkinlikleri

Sapanca’nın 23 km ilerisinde bulunan Kartepe’de çok heyecanlı aktiviteler yapabilir, yeni yerler keşfedebilir ve kültürel olarak da gezi yapabilirsiniz. Kartepe Kocaeli’ne bağlı bir ilçedir. Sakarya ve Kocaeli birbirine çok yakın olduğundan Kartepe’de de aktivitelerinize devam edebilir ve günün sonunda Natural Garden Kırkpınar’da yorgunluk kahvenizi içebilirsiniz. Kartepe yaz ve kış turizmi açısından çok iyi bir konumdur. Kartepe’nin tarihi de çok eskilere dayanır. Arabistan’a uzanan ipek yolunun Kartepe’nin eteklerinden geçtiği biliniyor. Kartepe yerleşim ve ticaret yeri olarak güçlü olduğu gibi, bölgenin geçmişinin Osmanlı döneminde de sahip olduğu gözlenmektedir. Peki Kartepe’de neler yapabilirsiniz bunlardan bahsedelim:

Kartepe'de yapabileceğiniz aktiviteler oldukça çeşitlidir ve doğa severler için ideal bir yerdir. Burada keyifli bir tatil geçirerek doğanın güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Kartepe kış tatili ile ünlü bir ilçedir. Her kış mevsiminde Türkiye’nin farklı illerinden kayak yapmaya gelen birçok insan var. Sakarya’da bu konuma en yakın ildir. Ucu bucağı belli olmayan Kartepe’de kendinizi zirve denilen yerde, bulutların üzerinde de bulabiliyorsunuz. Kayak yapmak isteyen ya da istemeyen kişiler teleferiğe binip aktarmalı bir şekilde zirveye çıkabiliyor. Zirveye vardığınızda burada sizi sıcacık bir cafe bekliyor. Burada kahvelerinizi, çaylarınızı içerek içinizi ısıtabilir; bir yandan da en tepede bulunduğunuz yerden tüm manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Sonrasında isterseniz zirveden kayak yaparak ya da teleferikle aşağı inebilirsiniz. Çok güzel kış fotoğrafları çekilebilirsiniz. Zıplama alanlarında en yükseğe zıplayabilirsiniz. Mutlaka sucuk ekmek ya da cips patatesi denemelisiniz. Akşam da ateş yakabilir ve  ateş başında aileniz ile unutamayacağınız güzel anılar biriktirebilirsiniz.

Kartepe’de Yazın Neler Yapılır?

Kartepe; güzel doğal alanlarıyla ünlüdür. Burada doğa yürüyüşleri yapabilir, piknik yapabilir ve doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Dağlık bir bölge olduğu için de burada bisiklet sürmek oldukça keyifli olabilir. Kartepe'de ATV sürmek ve zipline yapmak gibi adrenalini yüksek aktiviteler de mevcuttur. Gölcük Gölü'nde yüzme, su kayağı, kanoyla gezinti yapabilirsiniz. Gölcük Gölü balık tutmaya da uygundur. Burada balık tutarak keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Kartepe'nin doğal güzelliklerinden biri de Uzuntarla Şelalesi'dir. Burayı ziyaret ederek doğanın güzelliklerinin tadını çıkarabilirsiniz. Kartepe'de bulunan bölge müzesi, Kocaeli'nin tarihini ve kültürünü tanıtmak için tasarlanmıştır. Burayı ziyaret ederek bölgenin tarihine ve kültürüne yakından tanık olabilirsiniz. Kartepe'de çeşitli alışveriş merkezleri ve mağazalar bulunmaktadır. Burada alışveriş yaparak bölgenin yerel ürünlerini deneyebilirsiniz. Çadır kurarak kamp yapabilirsiniz. Kamp yaparak doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Yamaç paraşütü yapmak için uygun yerler bulunmaktadır. Yamaç paraşütü yaparak eşsiz manzaraların keyfini çıkarabilirsiniz. Kartepe'de bulunan çiftliklerde at binme imkanı mevcuttur. At binerek doğanın güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Kartepe'de tırmanma, dağcılık ve diğer doğa sporları için uygun alanlar bulunmaktadır. Bu sporları yaparak doğanın güzellikleriyle bir arada olabilirsiniz. Kartepe, doğal güzellikleriyle ünlü olduğu için burada doğa fotoğrafçılığı yaparak güzel manzaraların ve doğal yaşamın fotoğraflarını çekebilirsiniz.